top of page
Image by Constantinos Kollias

Yunanca Dil Kursu
(A1 Seviyesi - Başlangıç)

KURS KAPSAMI:

Kurs yetişkinlere özel olarak hazırlanmış ve hızlandırılmış programıyla, etkin çalışmalar yapılarak katılımcıların 3 ay sonunda A1 seviyesini bitirmelerini hedeflemektedir. 

Bu kurs sadece yeni başlayanlar içindir.

İleri seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ: Ahmet Karagözlü (Ankara Üni.- Yunanca)

 

KİMLER KATILABİLİR?

 

16 yaş üzeri her yaş grubuna açıktır.

 

KURS TARİHLERİ: 5 Kasım'dan itibaren.

 

KURS SAATLERİ: 17.00 - 19.00 - Cumartesi günleri.

 

ÜCRET:  ÜÇ AYLIK TOPLAM KURS BEDELİ 2.550.00 TL'dir. Katılımcılar diledikleri takdirde kurs bedelini 2 taksit (1.275.00 TL) veya 3 taksit (850.00 TL) şeklinde ödeyebilirler.

 

ONLINE: Tüm eğitimler online platformlar (ZOOM) üzerinden yapılacaktır.

 

HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs 16 yaş üzeri yetişkinler düşünülerek günlük kullanımdaki ihtiyaçları ve ilgi alanlarına göre hazırlanmış materyallerden oluşmaktadır. 

KUR Programıdır ve öğrenciler kurs bedelini kursa başlamadan öderler. 3 ay boyunca haftada 1 gün 2 saat olarak ve toplamda 24 saatlik eğitimi kapsayan bir modüldür.

KURS İÇERİĞİ: (A1 SEVİYESİ)

Screen Shot 2022-10-01 at 12.53.14 AM.png

SIKÇA SORULAN SORULAR:

S: Kurs öğrencilerin seviyelerine göre ayrılacak mı?

C: Bu kurs sadece A1 yani başlangıç seviyesindeki öğrenciler içindir. Diğer seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

S: Seviye tespit sınavı var mıdır?

C: Gerekmesi halinde özellikle A1 seviyesinde (başlangıç) olmayan öğrencilerle öğretmenlerimiz seviye tespit sınavı ve/veya görüşmesi yapılacaktır.

S: Ben konuşabiliyorum ancak yazamıyorum (veya tersi), benim seviyem nasıl belirlenecek? Seviyemi bilmiyorum.

C: Eğer seviyenizden emin değilseniz bu durumu lütfen sizi arayan CISSE yetkilisine bildirin. Bu durumda öğretmenlerimiz sizinle seviyeniz hakkında görüşme gerçekleştirebilirler.

S: Kitap veya herhangi bir materyal almamız gerekiyor mu?

C: Öğretmenlerimiz size gerekli tüm materyalleri sağlayacaklardır. Sizden kitap veya başka bir materyal istenmedikçe herhangi birşey satın almanıza gerek yoktur. Amacımız öğrencilerin ödediği eğitim bedeli dışında kendilerine başka bir masraf yaratmamaktır.

S: Ne kadar sürede kur atlayabilirim?

C: Bu tamamen sizin ne kadar çalıştığınıza ve verilen ödevleri ne kadar yaptığınızla bağlantılıdır. Bu kur 3 ay süre içinde sizin A1 kurunu atlamanız için özel olarak tasarlanmıştır. Unutmayın dil eğitiminde motivasyon, çalışmaya etkin zaman ayırmak ve tekrar çok önemlidir. Hedefimiz en kısa sürede ileri kurlara geçmenizi sağlamaktır.

S: Kurlara ilişkin süre ne kadardır?

C: CEFR standardını (Avrupa Ortak Dil Referansı Çerçevesi) takip eden CISSE her kur için en az 3 aylık süreler öngörmektedir. Ancak bu süre öğrenciye bağlı olarak azalabilir veya artabilir. Aylık 8 saatlik bir eğitim dilde etkin şekilde temel kazanmanızı amaçlar. Bu nedenle bu kursun hedefi 3 ay sonunda A1 seviyesine gelmenizi hedeflemektedir. Yoğun bir program olmadığı için öğrenme süreci öğrencinin motivasyonu ile doğrudan bağlantılıdır. Eğer daha yoğun programlar veya özel dersler talep ediyorsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 

Başka herhangi bir sorunuz olursa CISSE Eğitim Koordinatörlüğü'nü arayabilirsiniz:

Telefon: +90 533 838 5006 (Kuzey Kıbrıs)

  3 AYLIK KURS 

Ahmet Karagözlü_Yunanca A1_25092022.jpg
Beyaz Dalgalar

Öğretim Üyesi Hakkında

AHMET KARAGÖZLÜ - YUNANCA ÖĞRETMENİ - Ankara Üniversitesi

Ahmet Karagözlü, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Öğrencilik dönemimde iki kez İoannina Üniversitesi (Yunanistan)
, üç kez de Kıbrıs Üniversitesi'nde çeşitli dil kurslarında eğitim gördü.

Mezun olduktan sonra Kuzey Kıbrıs'ta Kıbrıs Gazetesi'nde önce muhabir, ardından da editör olarak görev aldı.

 

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra, yaklaşık üç yıldır iki farklı üniversitede Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı dersleri vermektedir. Karagözlü kurucu üyesi olduğu Yunan Dili Derneği işbirliği ile Kuzey Kıbrıs'ta birçok sendika ve sivil toplum örgütleri bünyesinde Yunan Dili ve Edebiyatı öğretmeye devam etmektedir.

bottom of page