top of page
Image by Element5 Digital

Yunanca Dil Kursu
(A1 Seviyesi)
(11-16 Yaş - Çocuklar Grubu)

KURS KAPSAMI:

Kurs 11-16 yaş aralığındaki çocuklara özel olarak hazırlanmış ve hızlandırılmış programıyla, etkin çalışmalar yapılarak katılımcıların 3 ay sonunda A1 seviyesini bitirmelerini hedeflemektedir. 

Bu kurs sadece yeni başlayanlar içindir. İleri seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ: Halide Sakallı (Ankara Üni.- Yunanca)

 

KİMLER KATILABİLİR?

 

11- 16 yaş aralığındaki çocuklara açıktır. 

 

KURS TARİHLERİ: 22 Ekim'den itibaren.

 

KURS SAATLERİ: 15.00 - 17.00 - Cumartesi günleri.

 

ÜCRET:  ÜÇ AYLIK TOPLAM KURS BEDELİ 2.550.00 TL'dir. Katılımcılar diledikleri takdirde kurs bedelini 2 taksit (1.275.00 TL) veya 3 taksit (850.00 TL) şeklinde ödeyebilirler.

 

ONLINE: Tüm eğitimler online platformlar (ZOOM) üzerinden yapılacaktır.

 

HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs 11-16 yaş aralığındaki çocuklar düşünülerek günlük kullanımdaki ihtiyaçları ve ilgi alanlarına göre hazırlanmış materyallerden oluşmaktadır. 

KUR Programıdır ve öğrenciler kurs bedelini kursa başlamadan öderler. 3 ay boyunca haftada 1 gün 2 saat olarak ve toplamda 24 saatlik eğitimi kapsayan bir modüldür.

KURS İÇERİĞİ: (A1 SEVİYESİ)

Screen Shot 2022-10-01 at 1.16.14 AM.png

SIKÇA SORULAN SORULAR:

S: Kurs öğrencilerin seviyelerine göre ayrılacak mı?

C: Bu kurs sadece A1 yani başlangıç seviyesindeki öğrenciler içindir. Diğer seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

S: Seviye tespit sınavı var mıdır?

C: Gerekmesi halinde özellikle A1 seviyesinde (başlangıç) olmayan öğrencilerle öğretmenlerimiz seviye tespit sınavı ve/veya görüşmesi yapılacaktır.

S: Ben konuşabiliyorum ancak yazamıyorum (veya tersi), benim seviyem nasıl belirlenecek? Seviyemi bilmiyorum.

C: Eğer seviyenizden emin değilseniz bu durumu lütfen sizi arayan CISSE yetkilisine bildirin. Bu durumda öğretmenlerimiz sizinle seviyeniz hakkında görüşme gerçekleştirebilirler.

S: Kitap veya herhangi bir materyal almamız gerekiyor mu?

C: Öğretmenlerimiz size gerekli tüm materyalleri sağlayacaklardır. Sizden kitap veya başka bir materyal istenmedikçe herhangi birşey satın almanıza gerek yoktur. Amacımız öğrencilerin ödediği eğitim bedeli dışında kendilerine başka bir masraf yaratmamaktır.

S: Ne kadar sürede kur atlayabilirim?

C: Bu tamamen sizin ne kadar çalıştığınıza ve verilen ödevleri ne kadar yaptığınızla bağlantılıdır. Bu kur 3 ay süre içinde sizin A1 kurunu atlamanız için özel olarak tasarlanmıştır. Unutmayın dil eğitiminde motivasyon, çalışmaya etkin zaman ayırmak ve tekrar çok önemlidir. Hedefimiz en kısa sürede ileri kurlara geçmenizi sağlamaktır.

S: Kurlara ilişkin süre ne kadardır?

C: CEFR standardını (Avrupa Ortak Dil Referansı Çerçevesi) takip eden CISSE her kur için en az 3 aylık süreler öngörmektedir. Ancak bu süre öğrenciye bağlı olarak azalabilir veya artabilir. Aylık 8 saatlik bir eğitim dilde etkin şekilde temel kazanmanızı amaçlar. Bu nedenle bu kursun hedefi 3 ay sonunda A1 seviyesine gelmenizi hedeflemektedir. Yoğun bir program olmadığı için öğrenme süreci öğrencinin motivasyonu ile doğrudan bağlantılıdır. Eğer daha yoğun programlar veya özel dersler talep ediyorsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 

Başka herhangi bir sorunuz olursa CISSE Eğitim Koordinatörlüğü'nü arayabilirsiniz:

Telefon: +90 533 838 5006 (Kuzey Kıbrıs)

  3 AYLIK KURS 

Yunanca 1116_Çocuklar_Kurs_Post_30092022.png
Beyaz Dalgalar

Öğretim Üyesi Hakkında

HALİDE SAKALLI

YUNANCA ÖĞRETMENİ - Ankara Üniversitesi

1995 yılında Kıbrıs- Mağusa’da doğdu. 2019 yılında Ankara Üniversitesi, Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.
2019 yılında  Yunanistan’da Atina Üniversitesi’nde Türk Araştırmaları Bölümü’nde Erasmus programına katıldı.
2019-2021 yılları arasında Atina Üniversitesinde Rhetoric, Humanities and Education bölümünde Yunanca olarak Yüksek lisansını yaptı.
Halen yüksek lisans programı çerçevesinde “Türkiye Köktenciliğinde ve İslam’da Kadının Yeri” başlıklı tezini yazmaktadır.
2018 yılından itibaren günlük ve akademik ihtiyacı olan kişi ve kurumlara yönelik Türkçe ve Yunanca dersler vermektedir.
Uzun bir süreden beri de Avrupa Parlamentosu’nda Yunanca-Türkçe çevirmenlik yapmaktadır.
İyi derece Yunanca ve İngilizce bilmektedir.

bottom of page