Yunanca Dil Kursu
(Tüm Yaş Grupları)

KURS KAPSAMI:

Kurs her yaşa özel olarak hazırlanmış ve hızlandırılmış programıyla, etkin çalışmalar yapılarak katılımcıların 3 ay sonunda A1 seviyesine gelmelerini hedeflemektedir. 

Bu kurs sadece yeni başlayanlar içindir. İleri seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ: Salih Toksöz (Ankara Üni. Yunanca)

 

KİMLER KATILABİLİR?

 

Her yaş grubuna açıktır. Katılımcılar yaş gruplarına göre ayrılacaktır.

 

KURS TARİHLERİ: 10 Eylül'den itibaren.

 

KURS SAATLERİ: 15.00 - 17.00 - Cumartesi günleri.

 

ÜCRET:  ÜÇ AYLIK TOPLAM KURS BEDELİ 2.550.00 TL'dir.

 

ONLINE: Tüm eğitimler online platformlar (ZOOM) üzerinden yapılacaktır.

 

HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs her yaş grubundan kişiler düşünülerek günlük kullanımdaki  ihtiyaçları ve ilgi alanlarna göre hazırlanmış materyallerden oluşmaktadır. 

KUR Programıdır ve öğrenciler kurs bedelini kursa başlamadan öderler. 3 ay boyunca haftada 1 gün 2 saat olarak ve toplamda 24 saatlik eğitimi kapsayan bir modüldür.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

S: Kurs öğrencilerin seviyelerine göre ayrılacak mı?

C: Bu kurs sadece A1 yani başlangıç seviyesindeki öğrenciler içindir. Diğer seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

S: Seviye tespit sınavı var mıdır?

C: Gerekmesi halinde özellikle A1 seviyesinde (başlangıç) olmayan öğrencilerle öğretmenlerimiz seviye tespit sınavı ve/veya görüşmesi yapılacaktır.

S: Ben konuşabiliyorum ancak yazamıyorum (veya tersi), benim seviyem nasıl belirlenecek? Seviyemi bilmiyorum.

C: Eğer seviyenizden emin değilseniz bu durumu lütfen sizi arayan CISSE yetkilisine bildirin. Bu durumda öğretmenlerimiz sizinle seviyeniz hakkında görüşme gerçekleştirebilirler.

S: Kitap veya herhangi bir materyal almamız gerekiyor mu?

C: Öğretmenlerimiz size gerekli tüm materyalleri sağlayacaklardır. Sizden kitap veya başka bir materyal istenmedikçe herhangi birşey satın almanıza gerek yoktur. Amacımız öğrencilerin ödediği eğitim bedeli dışında kendilerine başka bir masraf yaratmamaktır.

S: Ne kadar sürede kur atlayabilirim?

C: Bu tamamen sizin ne kadar çalıştığınıza ve verilen ödevleri ne kadar yaptığınızla bağlantılıdır. Bu kur 3 ay süre içinde sizin A1 kurunu atlamanız için özel olarak tasarlanmıştır. Unutmayın dil eğitiminde motivasyon, çalışmaya etkin zaman ayırmak ve tekrar çok önemlidir. Hedefimiz en kısa sürede ileri kurlara geçmenizi sağlamaktır.

S: Kurlara ilişkin süre ne kadardır?

C: CEFR standardını (Avrupa Ortak Dil Referansı Çerçevesi) takip eden CISSE her kur için en az 3 aylık süreler öngörmektedir. Ancak bu süre öğrenciye bağlı olarak azalabilir veya artabilir. Aylık 8 saatlik bir eğitim dilde etkin şekilde temel kazanmanızı amaçlar. Bu nedenle bu kursun hedefi 3 ay sonunda A1 seviyesine gelmenizi hedeflemektedir. Yoğun bir program olmadığı için öğrenme süreci öğrencinin motivasyonu ile doğrudan bağlantılıdır. Eğer daha yoğun programlar veya özel dersler talep ediyorsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 

Başka herhangi bir sorunuz olursa CISSE Eğitim Koordinatörlüğü'nü arayabilirsiniz:

Telefon: +90 533 838 5006 (Kuzey Kıbrıs)

KURS İÇERİĞİ: (A1 SEVİYESİ)

1. Ders: Çağdaş Yunan Alfabesi, Harf Kombinasyonları ve Tonlama

2. Ders: Kişi Zamirleri, Olmak Fiili, Selamlaşmalar ve Kendini Tanıtma Şekilleri

3. Ders: Çağdaş Yunanca’da Uyum ve Dilbilgisel Cinsiyet Kavramı

4. Ders: İsmin Halleri (Belirtme ve Bulunma/Yönelme Durumları)

5. Ders: A Tipi Fiiller ve Çağdaş Yunanca’nın Söz Dizimi

6. Ders: İyelik Zamirleri, Aile Üyeleri, Meslekler ve Sayılar

7. Ders: B1 Tipi Fiiller, Vatandaşlıklar ve Diller

8. Ders: Çağdaş Yunanca’da Belirsiz Tanımlıklar

9. Ders: Çağdaş Yunanca’nın 4 Temel İlgeci (σε, από, με, για)

10. Ders: Çağdaş Yunanca’da Saatler

11. Ders: Genel Tekrar

12. Ders: Final Sınavı 

Ü

Yunanca Dil Kursu_16082022.jpg

  3 AYLIK KURS 

Beyaz Dalgalar

Öğretim Görevlisi Hakkında

SALİH TOKSÖZ

YUNANCA ÖĞRETMENİ

1997 yılında Kıbrıs - Mağusa’da doğdu. 2019 yılında Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yılları boyunca Kıbrıs Üniversitesi’nin sunduğu Çağdaş Yunan Dili kurslarından faydalandı.

2018 yılında Atina’da, Panteion Politik ve Sosyal Bilimler Üniversitesi, Politik Bilimler ve Tarih bölümünde Erasmus programına katıldı.
Mezun olduğu 2019 yılından itibaren Kıbrıs İki Dillilik Derneği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almaya başladı. Halen Kıbrıs İki Dillilik Derneği’nin gençlik komitesinde yer almakta ve sözü geçen dernekte yabancı dil eğitmeni ve çevirmen olarak görev yapmakta, Çağdaş Yunanca ve Türkçe dersleri vermektedir.

2020 yılında Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesine İnsan Hakları yüksek lisans programına başladı. Yüksek öğrenim süresi boyunca insan haklarının tarihi, felsefesi ve hukuku üzerine dersler aldı. Halen yüksek lisans programı çerçevesinde “Hayvan Hakları’nın Özne Problemi Bağlamında İncelenmesi” başlıklı tezini yazmakta olan Salih Toksöz, iyi derece Yunanca ve İngilizce bilmektedir. 

PHOTO-2022-08-17-11-43-05_edited.jpg