top of page
Image by Johnny Africa

Yunanca Dil Kursu
(A2 Seviyesi)

KURS KAPSAMI:

Kurs yetişkinlere özel olarak hazırlanmış ve hızlandırılmış programıyla, etkin çalışmalar yapılarak katılımcıların 3 ay sonunda A2 seviyesini bitirmelerini hedeflemektedir. 

Bu kurs daha önce A1 kursunu bitirmiş veya başlangıç seviyesinde olmayan katılımcılar içindir. Daha ileri seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ: Salih Toksöz (Ankara Üni.- Yunanca)

 

KİMLER KATILABİLİR?

 

16 yaş üzeri her yaş grubuna açıktır.

 

KURS TARİHLERİ: 4 Şubat 2023'ten itibaren.

 

KURS SAATLERİ: 15.00 - 17.00 - Cumartesi günleri. (Kıbrıs saatiyle)

 

ÜCRET:  ÜÇ AYLIK TOPLAM KURS BEDELİ 2.550.00 TL'dir. Katılımcılar diledikleri takdirde kurs bedelini 2 taksit (1.275.00 TL) veya 3 taksit (850.00 TL) şeklinde ödeyebilirler.

 

ONLINE: Tüm eğitimler online platformlar (ZOOM veya M.Teams) üzerinden yapılacaktır.

 

HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs 16 yaş üzeri yetişkinler düşünülerek günlük kullanımdaki ihtiyaçları ve ilgi alanlarına göre hazırlanmış materyallerden oluşmaktadır. 

KUR Programıdır ve öğrenciler kurs bedelini kursa başlamadan öderler. 3 ay boyunca haftada 1 gün 2 saat olarak ve toplamda 24 saatlik eğitimi kapsayan bir modüldür.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

S: Kurs öğrencilerin seviyelerine göre ayrılacak mı?

C: Bu kurs daha önce gerek CISSE'den gerekse başka kurumlarda A1 seviyesini bitirmiş olan kişiler için tasarlanmıştır.  Eğer henüz Yunanca'ya yeni başlamışsanız lütfen A1 kursumuza kayıt olunuz. Daha üst seviyeler için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

S: Seviye tespit sınavı var mıdır?

C: CISSE dışından gelen öğrenciler için gerekmesi halinde seviyelerini tespit amacıyla öğretmenlerimiz seviye tespit sınavı ve/veya görüşmesi yapacaklardır.

S: Ben konuşabiliyorum ancak yazamıyorum (veya tersi), benim seviyem nasıl belirlenecek? Seviyemi bilmiyorum.

C: Eğer seviyenizden emin değilseniz bu durumu lütfen sizi arayan CISSE yetkilisine bildirin. Bu durumda öğretmenlerimiz sizinle seviyeniz hakkında görüşme gerçekleştirebilirler.

S: Kitap veya herhangi bir materyal almamız gerekiyor mu?

C: Öğretmenlerimiz size gerekli tüm materyalleri sağlayacaklardır. Sizden kitap veya başka bir materyal istenmedikçe herhangi birşey satın almanıza gerek yoktur. Amacımız öğrencilerin ödediği eğitim bedeli dışında kendilerine başka bir masraf yaratmamaktır.

S: Ne kadar sürede kur atlayabilirim?

C: Bu tamamen sizin ne kadar çalıştığınıza ve verilen ödevleri ne kadar yaptığınızla bağlantılıdır. Bu kur 3 ay süre içinde sizin A2 kurunu atlamanız için özel olarak tasarlanmıştır. Unutmayın dil eğitiminde motivasyon, çalışmaya etkin zaman ayırmak ve tekrar çok önemlidir. Hedefimiz en kısa sürede ileri kurlara geçmenizi sağlamaktır.

S: Kurlara ilişkin süre ne kadardır?

C: CEFR standardını (Avrupa Ortak Dil Referansı Çerçevesi) takip eden CISSE her kur için en az 3 aylık süreler öngörmektedir. Ancak bu süre öğrenciye bağlı olarak azalabilir veya artabilir. Aylık 8 saatlik bir eğitim dilde etkin şekilde temel kazanmanızı amaçlar. Bu nedenle bu kursun hedefi 3 ay sonunda A2 seviyesine gelmenizi hedeflemektedir. Yoğun bir program olmadığı için öğrenme süreci öğrencinin motivasyonu ile doğrudan bağlantılıdır. Eğer daha yoğun programlar veya özel dersler talep ediyorsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 

Başka herhangi bir sorunuz olursa CISSE Eğitim Koordinatörlüğü'nü arayabilirsiniz:

Telefon: +90 533 838 5006 (Kuzey Kıbrıs)

  3 AYLIK KURS 

Yunanca Dil Kursu A2.jpg
Beyaz Dalgalar

Öğretim Üyesi Hakkında

SALİH TOKSÖZ

YUNANCA ÖĞRETMENİ - Ankara Üniversitesi

1997 yılında Kıbrıs - Mağusa’da doğdu. 2019 yılında Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yılları boyunca Kıbrıs Üniversitesi’nin sunduğu Çağdaş Yunan Dili kurslarından faydalandı. 2018 yılında Atina’da, Panteion Politik ve Sosyal Bilimler Üniversitesi, Politik Bilimler ve Tarih bölümünde Erasmus programına katıldı. Mezun olduğu 2019 yılından itibaren Kıbrıs İki Dillilik Derneği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almaya başladı. Halen Kıbrıs İki Dillilik Derneği’nin gençlik komitesinde yer almakta ve sözü geçen dernekte yabancı dil eğitmeni ve çevirmen olarak görev yapmakta, Çağdaş Yunanca ve Türkçe dersleri vermektedir. 2020 yılında Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesine İnsan Hakları yüksek lisans programına başladı. Yüksek öğrenim süresi boyunca insan haklarının tarihi, felsefesi ve hukuku üzerine dersler aldı. Halen yüksek lisans programı çerçevesinde “Hayvan Hakları’nın Özne Problemi Bağlamında İncelenmesi” başlıklı tezini yazmakta olan Salih Toksöz, iyi derece Yunanca ve İngilizce bilmektedir.

PHOTO-2022-08-17-11-43-05_edited.jpg
bottom of page