top of page

Dünyada Anayasalar, Siyasal Sistemler ve Federalizm

Güncelleme tarihi: 23 Ağu

KURS KAPSAMI:

Dünyada Demokrasi Modelleri, Siyasal Sistemler, Hükümet Şekilleri, Üniter Devlet ve Federasyon Ayrımları, Ulus Devletin Dönüşümü, Federalizm, Federalizmde Yönetimler Arası İlişkiler ve Yetki Paylaşımları, Dünyada Anayasalar ve Ülke İncelemeleri


Her türlü bilgi ve kayıt işlemleri için :

🖥 educyprus.com (Online Ödeme & Hızlı Kayıt)

✉️ info@educyprus.com

📱+90 533 838 50 06

Dünyada Anayasalar, Siyasal Sistemler ve Federalizm
Dünyada Anayasalar, Siyasal Sistemler ve Federalizm


KİMLER KATILABİLİR?

- Siyasete ilgi duyan, anayasa hukuku konularına hakim olmak isteyenler, hukuk, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler öğrencileri ve bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.


HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

HAFTALIK KURS PROGRAMI:

1.Hafta: Dünyada Demokrasi Modelleri, Parti Sistemleri, Yasama ve Yürütme İlişkileri, Anayasacılık ve Kavramları Doğru Okumak.

2.Hafta: Dünyada Üniter Devlet Sistemleri ve İşleyişi, Konfederasyonlar, Ülke İncelemeleri: Fransa, Birleşik Krallık, Avrupa'da ve Dünyada Üniter Yapılar.

3.Hafta: Ulus Devletin Dönüşümü, Federalizm, Yönetimler Arası İlişkiler ve Yetki Paylaşımları, Anayasaları Okumak, Ülke İncelemeleri Giriş: ABD ve Tarihsel Gelişimi, Kanada ve Quebec Ayrılıkçılığı.

4.Hafta: Dünyada Federalizm ve Tartışmalar: Rusya Modeli, İsviçre, Almanya, Belçika, Bosna-Hersek, Latin Amerika Örnekleri ve İspanya.


bottom of page