top of page
Image by simon frederick

  İngilizce Dil Kursu  
  (Tüm Seviyeler)  

KURS KAPSAMI:

Kurs yetişkinlere özel olarak hazırlanmış ve hızlandırılmış programıyla, etkin çalışmalar yapılarak katılımcıların 3 ay sonunda mevcut seviyelerini aşmalarını ve bir üst seviyeyi  bitirmelerini hedeflemektedir. 

Kurs başlangıcında seviyelerini bilmeyen öğrenciler için SEVİYE TESPİT SINAVI yapılacak ve katılımcılar sınav sonucuna göre sınıflara ayrılacaklardır.

Ve CISSE'de Çağlar Davutoğlu ile İNGİLİZCE DERSLERİ başlıyor !

15 KASIM'dan itibaren 3 aylık kurslarla seviyeniz ne olursa olsun online eğitim avantajıyla İngilizcenizi geliştirin!

Haftada 2 saatlik kursla 3 ayda seviye atlayın! Kaydınızı şimdi yapın, deneme sınavına girin, seviyenize göre sınıfa yerleşin, yeriniz hazır olsun!

Sınırlı sayıda öğrencinin kabul edileceği A1-A2-B1 ve B2 sınıflarında hızlı ve etkin öğretim yönetimiyle kısa sürede İngilizce sorununuzu aşın! ŞİMDİ KAYDOLUN!

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ: Çağlar Davutoğlu (ODTÜ, Newcastle, Northumbria University)

 

KİMLER KATILABİLİR?

16 yaş üzeri her yaş grubuna açıktır. Çocuklar için ön kayıt olması halinde ayrı sınıflar açılacaktır. Bu yöndeki talebinizi lütfen bize iletin. (+90 533 838 5006)

 

KURS TARİHLERİ: TEKRAR DUYURULACAK. LÜTFEN ÖN KAYIT YAPINIZ.

 

KURS SAATLERİ: TEKRAR DUYURULACAK. ÖN KAYDA AÇIK.

                               

 * Eğer kurs saatleri çalışma saatlerinize uygun değilse lütfen ön kayıt aşamasında hangi saatlerin size uygun olduğunu belirtiniz. * C1 ve C2 seviye talepleriniz için lütfen bize ulaşın.

 2

ÜCRET:  TEKRAR DUYURULACAK.

 

ONLINE: Tüm eğitimler online platformlar (ZOOM veya Teams) üzerinden yapılacaktır.

 

HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs 16 yaş üzeri yetişkinler düşünülerek günlük kullanımdaki ihtiyaçları ve ilgi alanlarına göre hazırlanmış materyallerden oluşmaktadır. 

KUR Programıdır ve öğrenciler kurs bedelini kursa başlamadan öderler. 3 ay boyunca haftada 1 gün 2 saat olarak ve toplamda 24 saatlik eğitimi kapsayan bir modüldür.

SEVİYELERE GÖRE KURS İÇERİĞİ:

IMG_5467.JPG

 A1 SEVİYESİ:   Somut türden ihtiyaçların karşılanmasına yönelik tanıdık günlük ifadeleri ve çok temel ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir, nerede yaşadığı, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel ayrıntılarla ilgili sorular sorabilir ve soruları yanıtlayabilir. Diğer kişinin yavaş, net konuşması ve yardım etmeye hazır olması koşuluyla basit bir şekilde etkileşim kurabilir.

 A2 SEVİYESİ:  Konuyla doğrudan ilgili cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilir (örneğin, çok temel kişisel ve aile bilgileri, alışveriş, yerel coğrafya, çalışma hayatı). Bilinen ve rutin konularda basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve rutin görevlerde iletişim kurabilir. Geçmişi, yakın çevresi ve acil ihtiyaç duyulan alanlardaki konuları basit terimlerle tanımlayabilir.

 B1 SEVİYESİ:  İş, okul, boş zaman vb. konularda devamlı olarak karşılaşılan durumlarla ilgili ana noktaları anlayabilir. Dilin konuşulduğu bir bölgede seyahat ederken ortaya çıkması muhtemel çoğu durumla başa çıkabilir. Bilinen veya kişisel ilgi alanına giren konularda basit bağlantılı metinler üretebilir. Deneyimleri ve olayları, hayalleri, umutları ve hırsları tanımlayabilir, fikir ve planlar için kısaca nedenler ve açıklamalar verebilir.

 B2 SEVİYESİ:  Uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar da dahil olmak üzere hem somut hem de soyut konularda karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Her iki taraf için de zorlanmadan, anadili İngilizce olan kişilerle düzenli etkileşimi oldukça mümkün kılan bir düzeyde akıcı ve spontane etkileşim kurabilir. Çok çeşitli konularda net, ayrıntılı metinler üretebilir ve çeşitli seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını vererek güncel bir konu hakkında bir bakış açısını açıklayabilir.

 C1 SEVİYESİ:  Çok çeşitli zorlu, uzun metinleri anlayabilir ve örtük anlamı tanıyabilir. Çok belirgin ifadeler aramadan kendini akıcı ve spontane bir şekilde ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve profesyonel amaçlar için esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Örgütsel kalıpların, bağlayıcıların ve birleşik aygıtların kontrollü kullanımını gösteren, karmaşık konularda net, iyi yapılandırılmış, ayrıntılı metinler üretebilir.

 C2 SEVİYESİ:  Duyduğu veya okuduğu hemen hemen her şeyi kolaylıkla anlayabilir. Tutarlı bir sunumda argümanları ve açıklamaları yeniden oluşturarak farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgileri özetleyebilir. Daha karmaşık durumlarda bile daha ince anlam tonlarını ayırt ederek kendini spontane, çok akıcı ve kesin bir şekilde ifade edebilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

S: Kurs öğrencilerin seviyelerine göre ayrılacak mı?

C: İngilizce kursları öncelikle A1-A2-B1 ve B2 seviyesinde olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğer seviyeniz C1 veya C2 ise lütfen eğitim koordinatörlüğünü arayıp ayrıca talepte bulununuz. Yeterli talep olması durumunda üst seviyeler için de kurs açılacaktır. 

S: Seviye tespit sınavı var mıdır?

C: Evet. İster ön kayıt, ister doğrudan kayıt yapın EĞER SEVİYENİZİ BİLMİYORSANIZ mutlaka seviyenizi tespit edebilmek amacıyla size Seviye Tespit Sınavı uygulanacaktır. Bu seviye tespit sınavı sonucuna göre ilgili seviyeye uygun sınıflara yerleşeceksiniz. 

S: Ben konuşabiliyorum ancak yazamıyorum (veya tersi), benim seviyem nasıl belirlenecek? Seviyemi bilmiyorum.

C: Eğer seviyenizden emin değilseniz bu durumu lütfen sizi arayan CISSE yetkilisine bildirin. Yapılacak seviye tespit sınavı sonucunda size en uygun sınıfa yerleşeceksiniz. 

S: Kitap veya herhangi bir materyal almamız gerekiyor mu?

C: Öğretmenlerimiz size gerekli tüm materyalleri sağlayacaklardır. Sizden kitap veya başka bir materyal istenmedikçe herhangi birşey satın almanıza gerek yoktur. Amacımız öğrencilerin ödediği eğitim bedeli dışında kendilerine başka bir masraf yaratmamaktır.

S: Ne kadar sürede kur atlayabilirim?

C: Bu tamamen sizin ne kadar çalıştığınıza, kursta öğretmenle interaktif etkileşiminize ve verilen ödevleri ne kadar yaptığınızla bağlantılıdır. Bu kur 3 ay süre içinde sizin şu an bulunduğunuz seviyenin bir üst seviyesine geçmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Unutmayın dil eğitiminde motivasyon, çalışmaya etkin zaman ayırmak ve tekrar çok önemlidir. 

S: Kurlara ilişkin süre ne kadardır?

C: CEFR standardını (Avrupa Ortak Dil Referansı Çerçevesi) takip eden CISSE her kur için en az 3 aylık süreler öngörmektedir. Ancak bu süre öğrencinin etkin çalışmasına bağlı olarak azalabilir veya artabilir. CISSE öğretmenleri CEFR standartlarını takip ederken kursun online olması avantajından hareketle sizinle daha interaktif iletişim kurmayı öncelikli hedef olarak belirlemişlerdir. Böylece verilen ödevlerin takibi, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini hızlıca geliştireceğiniz alıştırmalar hazırlarlar. Kursun canlı dersi haftada 2 saat olmasına rağmen CISSE, öğretmen - öğrenci etkileşiminin devamını sağlamak amacıyla iletişim grupları kurarak öğrencinin öğretmenine her an ulaşmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla dersle etkileşim belirtilen saatlerin çok üzerindedir. 3 ayda 24 saat sadece canlı ders saatleri olup bunun dışında da CISSE seviyenizde ilerlemeniz için sizlerle haftanın diğer gün ve saatlerinde de materyal ve alıştırma paylaşmaya devam etmektedir.

Tek bir amacımız var: 3 ayda kaydolduğunuz seviyeyi başarıyla geçmeniz !

 

Başka herhangi bir sorunuz olursa CISSE Eğitim Koordinatörlüğü'nü arayabilirsiniz:

Telefon: +90 533 838 5006 (Kuzey Kıbrıs)

Image by Nelson Ndongala

  3 AYLIK KURS 

İngilizce Kursu_ Tarih Düzeltilmiş_09102022.jpg
Beyaz Dalgalar

Öğretim Üyesi Hakkında

ÇAĞLAR DAVUTOĞLU

LINGUIST (ENGLISH) ODTÜ İngilizce Öğretmenliği / Newcastle University-UK (Master) /  Northumbria University-UK (PHD~)

Çağlar Davutoğlu lisans eğitimini 2017 yılında ODTÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde (Teaching English as a Foreign Language), yüksek lisans eğitimini ise yüksek başarı ile (high merit) 2018 yılında ise Newcastle Üniversitesi'nde yine İngilizce eğitimi üzerine (Newcastle University Applied Linguistics and TESOL master’s degree) tamamladı.
Bu süre içerisinde gerek İngiltere'de gerekse de Kıbrıs'ta birçok özel ve kamu kuruluşlarında, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, Durham Üniversitesi (UK) gibi üniversitelerde kurslar verdi.
Sivil toplumda gönüllü eğitim faaliyetleri yürüttü, Newcastle Üniversitesi ve Northumbria Üniversitesi'nde eğitim çalışmalarında asistanlık görevlerinde bulundu, Newcastle'da bulunduğu sürede mültecilerin sosyal entegrasyonunu sağlayan merkezlerde gönüllü İngilizce öğretmenliği yaptı. 
Çalışmalarını özellikle farklı aksan ve lehçeler, ses çeşitlilikleri, fonetik üzerinde yoğunlaştırmaktadır.
Sosyal medyada da oldukça aktif olan Davutoğlu, kendi oluşturduğu sosyal medya kitlesine, özellikle Kıbrıs aksanı ve İngilizce'yi harmanlayarak eğlendirici paylaşımlar da yapmaktadır. 
Öğrencileri tarafından dil öğretimi 'friendly and fun' olarak tanımlanan Davutoğlu, şu anda Büyük Britanya'da yaşamakta ve Northumria Üniversitesi'nde İngilizce dil eğitimi üzerine doktora çalışmalarını (PHD) sürdürmektedir.

Screen Shot 2022-10-03 at 1.50.19 AM.png
bottom of page