top of page

Fransızca Dil Kursu 
(A1 Seviyesi - Başlangıç)

KURS KAPSAMI:

Fransızca Kursları yetişkinler için hızlandırılmış, etkin çalışmalarla A1 seviyesi kurs programlarını içermektedir.

KİMLER KATILABİLİR?

 

- 16 yaşından büyük herkes katılabilir.

 

KURS TARİHLERİ: İLERİDE DUYURULACAK

 

KURS SAATLERİ: İLERİDE DUYURULACAK

 

ÜCRET:  İLERİDE DUYURULACAK

 

ONLINE: Tüm eğitimler online platformlar üzerinden yapılacaktır.

 

HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs yetişkinlerin günlük kullanımdaki  ihtiyaçları ve ilgi alanları düşünülerek hazırlanmış materyallerden oluşmaktadır. 

Aylık programdır ve öğrenciler kurs bedelini her ay başında öderler. Haftada 1 gün 2 saat olarak ve toplam her ay 8 saatlik eğitimi kapsayan bir modüldür..

KURS PROGRAMI:

1. hafta :

Kendini tanıtma, selamlaşma, 0-31’e kadar sayılar, aylar/ günler – tarih söyleyebilme, renkler, alfabe, Grammaire’ e giriş : Fransızca da maskülen/ feminen ekler ve şimdiki zamana giriş

 

2. hafta :

Sayılar  ( 32 a 69 ), ülkeler, uyruğu söyleyebilme, kimlik belirtme, yiyecekler/ içecekler, Grammaire : le pronom personnel, le pronom interrogatif.

 

3. hafta :

Hava durumu, kıyafetler, dış görünüşü tanımlama, karakter anlatma.

 

4. hafta :

Gelecek zaman, sayılar ( 69 a 89), saatleri öğrenme.

 

5. hafta :

Grammaire : L’imperatif, Les emotions

 

6. hafta :

Vücudun bölümleri ve sağlık, geçmiş zaman kipi

 

7. hafta :

Yer yön bulma, le pronom relatif qui et que

 

8. hafta :

L’imparfait ( grammaire ), sayılar ( 89-100), La ville ou la campagne ? ( köy , şehir , deniz kenarı ), nerede yaşıyorsun ?

 

9.hafta :

Les indicateurs de temps ( rappel ) – Grammaire, meslek grupları

 

10. hafta :

Ulaşım araçları, Fransızca öğrenmek hakkında konuşmak, Fransa basını

 

11. hafta :

La comparaison -  grammaire, Fransızca formal mail yazabilme/ kartpostal yazabilme

 

12.hafta :

Evaluation ( değerlendirme )

SIKÇA SORULAN SORULAR:

S: Kurs öğrencilerin seviyelerine göre ayrılacak mı?

C: Öğrenci ön kaydını yaptıktan sonra öğrenciler veya velileri tarafımızdan telefonla aranacaklar ve hangi seviyede oldukları bilgisi kendilerinden alınacaktır. Katılımcı sayısına bağlı olarak seviye grupları oluşturulacaktır.

S: Seviye tespit sınavı var mıdır?

C: Gerekmesi halinde özellikle A1 seviyesinde (başlangıç) olmayan öğrencilerle öğretmenlerimiz seviye tespit sınavı ve/veya görüşmesi yapılacaktır.

S: Ön kayıt sonrasında grup oluşmazsa ne olacak?

C: Ön kayıt alınmasının amacı grup oluşması için sayı belirlemektir. Eğer yeterli öğrenci sayısına ulaşılmaz ise kurs açılmayacaktır. Ön kayıt ücretsiz olduğu için öğrencinin bir kaybı olmayacaktır.

S: Ben konuşabiliyorum ancak yazamıyorum (veya tersi), benim seviyem nasıl belirlenecek? Seviyemi bilmiyorum.

C: Eğer seviyenizden emin değilseniz bu durumu lütfen sizi arayan CISSE yetkilisine bildirin. Bu durumda öğretmenlerimiz sizinle seviyeniz hakkında görüşme gerçekleştirebilirler.

S: Kitap veya herhangi bir materyal almamız gerekiyor mu?

C: Öğretmenlerimiz size gerekli tüm materyalleri sağlayacaklardır. Sizden kitap veya başka bir materyal istenmedikçe herhangi birşey satın almanıza gerek yoktur. Amacımız öğrencilerin ödediği eğitim bedeli dışında kendilerine başka bir masraf yaratmamaktır.

S: Ne kadar sürede kur atlayabilirim?

C: Bu tamamen sizin ne kadar çalıştığınıza ve verilen ödevleri ne kadar yaptığınızla bağlantılıdır. Bir ay içerisinde kur atlamanız mümkün olmadığı için öğretmenlerimiz sizinle doğrudan ilgilenecek ve grup çalışmaları ile en erken zamanda bir üst kura çıkmanızı sağlayacaklardır. Unutmayın dil eğitiminde motivasyon, çalışmaya etkin zaman ayırmak ve tekrar çok önemlidir. Hedefimiz en kısa sürede ileri kurlara geçmenizi sağlamaktır.

S: Kurlara ilişkin süre ne kadardır?

C: CEFR standardını (Avrupa Ortak Dil Referansı Çerçevesi) takip eden CISSE her kur için en az 3 aylık süreler öngörmektedir. Ancak bu süre öğrenciye bağlı olarak azalabilir veya artabilir. Aylık 8 saatlik bir eğitim dilde etkin şekilde temel kazanmanızı amaçlar. O nedenle yoğun bir program olmadığı için öğrenme süreci öğrencinin motivasyonu ile doğrudan bağlantılıdır. Eğer daha yoğun programlar veya özel dersler talep ediyorsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 

Başka herhangi bir sorunuz olursa CISSE Eğitim Koordinatörlüğü'nü arayabilirsiniz:

Telefon: +90 533 838 5006 (Kuzey Kıbrıs)

f1.jpg
bottom of page