top of page

Baro Sınavlarına Hazırlık Kursu

Türkçe / Turkish

KURS KAPSAMI:

KKTC Baro sınavlarında işlenen tüm konular, 12 ayrı sınavın soruları, soru çözümleri, içtihat ve mevzuat incelemeleri, deneme sınavları.

Unbalanced Scales of Justice

Baro Sınavlarına Hazırlık Kursu

KURS KAPSAMI:

KKTC Baro sınavlarında işlenen tüm konular, 12 ayrı sınavın soruları, soru çözümleri, içtihat ve mevzuat incelemeleri, deneme sınavları.

KİMLER KATILABİLİR?

 

- Baro sınavlarına hazırlanan herkes kayıt yaptırabilir.

- Yurtdışında veya KKTC'de hukuk fakültesi öğrencisi olanlar.

- Baro sınavlarına hazırlanan stajyer avukatlar kursa kaydını yaptırabilir.

- Katılım sayısı sınırlıdır.

 

KURS TARİHLERİ: Değişkendir. Lütfen sorunuz.

 

KURS SAATLERİ: Kayıt olunan kurs konularına göre ders saatleri değişmektedir. Lütfen öğrenci işleri koordinatörlüğünden kayıt olmak istediğiniz kursların saatleri hakkında bilgi alınız.

 

ÜCRET:  Lütfen sorunuz. Grup (5 kişi) ve özel ders talebine göre değişmektedir.

 

ONLINE: Tüm eğitimler online platformlar (ZOOM) üzerinden yapılacaktır. 

 

HANGİ KONULARI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Baro Sınavlarında çıkan tüm konular ve çıkan sorular yoğun şekilde işlenecektir.

Yaklaşık 1 aylık süre sonunda katılımcıların düzenlenecek tüm baro sınavlarından başarılı ile geçmeleri hedeflenmektedir.

Kurslar ayrı ayrı alınabileceği gibi sınavlara hiç girmeyenler doğrudan tüm kurslara kayıtlarını yaptırabilirler.

Kurs içerikleri sınavlarda sorulan konuları kapsamaktadır.

Bunlar:

- İdare Hukuku Mevzuatı ve Prensipleri

- Ceza ve Hukuk Yargı Usulü (Bölüm 1: Ceza Yargı Usulü, Bölüm 2:Hukuk Yargı Usulü)

- 34/2015 sayılı yasa ile değiştirilmiş şekliyle 1/1998 sayılı Aile Yasası ve Aile Mahkemeleri Tüzüğü.

- Avukatlar Yasası ve İcrai Meslek ve Etiket Tüzüğü

- Şahadet Yasası

- Haksız Fiiller Yasası

- Akitler Yasası

- KKTC Anayasası

- Mahkemeler Yasası

- Ceza Yasası

- Taşınmaz Mallarla İlgili Yasalar ile Veraset ve Tevarüs Yasası ve Miras ile İlgili Mevzuat

- Şirketler Yasası.

Kurs programı aşağıdaki gibidir. Kurs programı herkesin katılımını kolaylaştırmak amacıyla haftasonları öğleden sonra düzenlenecektir. Sınav öncesi son hafta katılımcılara destek verilmeye devam edilecek ve ek dersler düzenlenecektir. 

Katılım sayısı sınırlı olduğundan kaydınızı en kısa sürede yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Online GRUP (en az 5 kişi) ve ÖZEL DERS talepleriniz için lütfen öğrenci işleri koordinatörlüğü ile iletişime geçiniz (+90 533 838 5006)

Beyaz Dalgalar

Öğretim Üyesi Hakkında

TACAN REYNAR

ESKİ KIDEMLİ YARGIÇ, HUKUKÇU

1982 yılında Kıbrıs - Lefkoşa'da doğdu. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve akabinde avukatlık yapmaya başladı. Öğrencilik yıllarından itibaren birçok sivil toplum örgütünde görev aldı ve birçok çalışmaya katkı koydu. Yüksek lisansını Kamu Hukuku alanında yaptı ve yüksek lisans tezini güncellenmiş haliyle daha sonra "Karşılaştırmalı Federal Devlet" ismiyle kitap haline getirdi. Yargıçlık görevine atanmadan önce DAÜ Hukuk Fakültesi'nde bir dönem KKTC İdare ve Anayasa Hukuku dersleri verdi.
2010 yılında yargıçlığa atanan Reynar, 8 yıllık görev süresi boyunca birçok hukuk, aile ve ceza mahkemesinde görev aldı. 2018 yılının Mayıs ayında Lefkoşa Ceza Mahkemesi'nde Kıdemli Yargıç olarak çalıştığı bir esnada bu görevinden istifa etti. Reynar, istifa gerekçelerini "Neden istifa?" başlıklı açıklama ile kamuoyu ile paylaştıktan sonra Yenidüzen Gazetesi'nde haftalık köşe yazarlığı yapmaya başladı.
Özellikle siyaset, kamu hukuku, insan hakları ve uluslararası ceza yargılaması üzerine Harvard, Yale, Leiden, Pennsylvaina, Virginia, Middlesex, Londra (University of London), University of Alberta (Kanada), University of Geneva gibi birçok üniversite yanında, Amnesty International, Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi uluslararası kuruluşların sertifika ve eğitim programlarına katılmış, ayrıca The New York Times Gazetesi'nin medya okulu olan The School of NYT'da  'How to Think and Write Like a Critic' kursunu da tamamlamıştır. 
Şu anda Kanada'da aktif olarak serbest yazarlık yanında, hukuk alanında akademik çalışmalarını da sürdürmektedir.
2022 yılının Haziran ayında uluslararası online eğitim platformu CISSE'yi (Cyprus International Social Sciences Education) kurdu. CISSE'nin direktörü olan Reynar, iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.
Reynar 2022 yılında ifade özgürlüğüne, diğer insan hak ve özgürlüklerine, Kutlu Adalı’nın mücadelesi ve düşüncelerine sahip çıktığı nedeniyle 21.Kutlu Adalı Onur Ödülü’ne layık görüldü.

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn
tacan resim.jpeg
Baro Sınavına Hazırlık Kursu.png
bottom of page